تاریخچه تولید آینه های ونیزی

تاریخچه تولید آینه های ونیزی

آینه ونیزی

تاریخچه تولید آینه های ونیزی

تولید آینه های ونیزی  به قرن 15 میلادی  برمیگردد که به دست صنعتگران و هنرمندان مشهور ونیزی ساخته شد . این هنرمندان برای اینکه روش ساخت این نوع آینه ها مخفی بماند به جزیره مورانو ایتالیا نقل مکان کردند و دولت برای حفظ داراییهایشان به صورت کاملا امنیتی از تولید این صنعت مراقبت میکرد. شیشه گران حرفه ای ابتدا قلع را در تشت شیشه ذوب می کردند؛ به محض اینکه قلع خنک شد، قلع را به تکه های جدا از هم می شکستند و از آن در تولید آینه استفاده می کردند. عواملی چون خاک سیلیس ایتالیا , آب شور دریا  , نوع گرما و همچنین چوب سخت جنگل های مورانو مورد استفاده برای آتش در کیفیت و مرغوبیت آینه های ونیزی بسیار موثر بود .

دو نکته در تولید آین نوع آینه ها بسیارمورد توجه میباشد :

1-        افزودن ورق طلا به شیشه اولیه درخشندگی بی حد و حصری در این آینه ها به وجود می آورد و به این طریق آینه های ونیزی تا ابد محافظت میگشتند .

2-       از دیگر رازهای فوق العاده محرمانه و پنهان شده تولید کنندگان آینه می توان به فرآیند” لاتیمو” اشاره کرد. لاتیمو به شیشه شیری رنگ نیمه شفاف گفته می شد. این تکنیک با استفاده از سرب موجب رنگی شدن شیشه می شد که با استفاده از این فرایند روح تازه ای در آینه های ونیزی دمید

 اغلب آینه های ونیزی به شکل سفارشی و برای افراد سلطنتی و نجیب زادگان با سلیقه های متفاوت ساخته می شدند .هرچند با تمام مراقبت های امنیتی افرادی از آلمان و ایتالیا به تکنیک های ساخت آینه ها دست یافتند و در تولید و ساخت آن استاد شدند.

 

 مزیت آینه ونیزی

با توجه به کاربرد آینه در منازل که بسیار متداول است , خاص بودن و قدمت منحصر به فرد آینه های ونیزی که هیچگاه از بین نخواهد رفت عاملی گشت تا با استفاده از این نوع آینه ها که در طرح ها و سبک های متنوع تولید میشود در  دکوراسیون منازل و محل کار , فضایی بسیار جذاب و شیک را به وجود آورد .

 معایب آینه ونیزی

متاسفانه قیمت بالای آینه های ونیزی قدرت خرید این سبک را بسیار پایین می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *