آشنایی با انواع شیشه , نحوه تولید و کاربرد آن

آشنایی با انواع شیشه , نحوه تولید و کاربرد آن

آشنایی با انواع شیشه , نحوه تولید و کاربرد آن :

1.        شیشه رنگی : با افزودن و کم کردن مواد اولیه شیشه و نیز فرو بردن آن در مواد مذاب رنگی , شیشه رنگی تولید میشود که بیشتر در ویترین مغازه ها، نمایشگاه ها، آزمایشگاه ها، ساختمان های صنعتی و ساختمان های مسکونی با طراحی خاص به کار می روند.

    2-     شیشه ضد آتش (پیرکس) : این نوع شیشه ها در مقابل حرارت مقاومت زیادی دارند و برای درهای جلوی بخاری و اجاق گاز  و نیزظرفهای آزمایشگاهی و آشپزخانه کاربرد دارد .

3.      شیشه های مسطح : این نوع را با اضافه نمودن توری فلزی، میان شیشه می سازند و بیشـتر برای درب های  ورودی، کارگاه ها، موتورخانه ها و آسانسورها و هـر جایی که خطر شکـسـتن و فرو ریختن شیشه وجود دارد، استفاده می نمایند.

4.       شیشه های دو جداره :این نوع شیشه ها از قرار گرفتن چند شیشه در کنار هم تشکیل شده که ما بین آن از هوا پر می شود و به دلیل عایق بودن در مقابل گرما,سرما و صدا در در بسیاری از ساختمان ها مانند فرودگاه ها,هتلها و بیمارستان ها به کار می رود .

5.      شیشه های سکوریت : این نوع شیشه ها در مقابل ضربه و نیز شوک های حرارتی بسیار مقاوم بوده و به همین دلیل درویترین فروشگاه ها، درهای شـیشـه ای و پنجره های جانبی خودروها استفاده می شوند

6.       شیشه های نشکن  : این نوع شیشه ها  از  دو یا چند لایه شیشه تشکیل شده اند که به وسیله ورقه هایی از نایلون شفاف تحت حرارات و فشار به هم متصل می شوند و در زمان شکست به دلیل خاصیت کشسانی نایلون مانع از پخش شدن ذرات شیشه میگردد . ازین نوع شیشه در اتومبیل ها و مغازه هایی که اجناس لوکس و گران قیمت دارند , استفاده میشود . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *